by-cube6726DE18-128E-43E4-B447-D06D47091442icon-password-hideicon-password-showicon-soc-twitterCAD844F2-320D-45C6-B175-AF8D01DF9766icon-soc-whatsapp112CBFE3-B5AA-4B81-8862-89F6C0D8AA7D

Konkurss

Sāc ar ideju! Pieredze sekos.

Samsung ideju konkurss skolēniem “Solve for Tomorrow” aicina domāt un meklēt risinājumus, kā izmantot tehnoloģijas, lai vairotu mūsu labsajūtu un padarītu dzīvi jēgpilnāku. Ja tev ir ideja, kā, izmantojot tehnoloģijas, rast veselīgu balansu starp tiešsaistes un bezsaistes dzīvi, pastāsti par to! Sāc ar ideju! Mēs palīdzēsim tev to attīstīt kopā ar pieredzējušiem mentoriem, apgūt dizaina domāšanas pamatprincipus un radīt risinājumus labākai nākotnei. Gūsti pieredzi, iemācies ko jaunu un pierādi sevi!

Kas ir Dizaina domāšana un kā to pielietot?

Dizaina domāšana ir gan domāšanas veids, gan process un metožu kopums. Uzzini vairāk un iemācies, kā to pielietot, kopā ar Samsung Solve for Tomorrow!

Dizaina domāšanas 1. posms - izpēte

Dizaina domāšanas 2. posms - problēmu definēšana

Kas ir Dizaina domāšanas 3. posms - ideju izstrāde

Ideju spodrināt palīdzēs mentori

 • Zinošs, piesardzīgs un gudrs interneta lietotājs ir ceļš uz labāku un drošāku interneta vidi ikvienam no mums. Es zinu, ka jauniešos ir spēks. Spēks mainīt ne tikai nākotni, bet arī šodienu. Galvenais, noticiet paši sev!
  Maija Katkovska Latvijas Drošāka interneta centra (Drossinternets.lv) vadītāja
 • Maikls Džordans ir teicis: "Talent wins games, but teamwork and intelligence wins championships!" Uzskatu, ka līdzīgi ir ar idejām. Laba ideja būs tikai īstermiņa projekts, ja pie šīs idejas netiks strādāts gudri un stratēģiski, kā arī veiksmīgi sadarbojoties visai projekta realizācijas komandai. Turklāt, darbojoties komandā, vienmēr būs iespējams paveikt vairāk nekā cīnoties individuāli.
  Ansis Šķibusts CUBE Izpilddirektors
 • "Vienmēr apsoli tikai to ko esi pārliecināts, ka vari izdarīt, un vienmēr izdari vairāk nekā esi apsolījis!" Viss ir iespējams, ja ir vēlme un apņemšanās. Palīdzēšu ar metodēm kā saprast, kas ir tie produkti, kuri ir vajadzīgi un spēj radīt vērtību.
  Kristīne Pujāte Zinātnes un izglītības inovāciju centra ZIIC vadītāja
 • Ja Tu gribi izmainīt savu rītdienu, tad Tev ir jārīkojas šodien / Autors nezināms/
  Māris Žunda Rūdīšanās skolas dibinātājs, biohacking jomas pārstāvis, uzņēmējs veselības jomā. Pieredze IT jomā, kombinācijā ar preventīvās veseības izpratni, dod lielisku izpratni par veselības tehnoloģiju pielietoju ikdienā.
 • Šodienas tehnoloģiju pieejamība ļauj ikvienam pašam izgatavot (gandrīz) jebko. Saskati šarmu tehnoloģiju radītajās iespējās - izgatavo to, ko veikalā vari nopirkt, realizē no idejas līdz prototipam to, kā veikalā nemaz nav!
  Kitija Kuduma Zinātnes un izglītības inovāciju centra ZIIC eksperte
 • Ikviens no mums var kļūt par jebko, ko vien vēlas. Par to parūpēsies mūsu neiroplasticitāte. Mērķtiecīgums, nodomu uzstādīšana un praktiskas idejas, kā šos nodomus ieviest ikdienā, ļaus notikt visam, par ko vien sapņo. Tāpēc svarīgākais – strādā un attīsti savus mērķus, nodomus un sapņus.
  Kaspars Vendelis Latvijas biohaking kustības pionieris un vides veidotājs. 3 bērnu tēvs, kas vēlas dzīvot līdz 120. Veselības un biohacking platformas “Veselība kā process” veidotājs.
 • Labas idejas nevajag tikai radīt, bet arī komandas spēkiem realizēt un atrast drosmi tās parādīt pasaulei - citādāk tās pazūd nebūtībā!
  Katrīna Zelle Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Jaunuzņēmumu atbalsta nodaļas vadītāja
 • Tehnoloģijas šodien spēj atrisināt gandrīz jebkuru izaicinājumu vai piedāvāt risinājumu dažādām dzīves situācijām. Ne vienmēr veiksmes atslēga ir kāda konkrēta rīka izmantošanā, bet spējā orientēties plašajā tehnoloģiju klāstā un vajadzības gadījumā spēt apgūt vajadzīgo. Vienmēr noder arī kāds draudzīgs plecs, kas spēj norādīt vajadzīgo ceļu tehnoloģiju pasaulē.
  Raitis Roze Zinātnes un Izglītības inovāciju centra ZIIC eksperts sadarbības un attīstības jautājumos
 • Cilvēces lielākā kļūda ir tāda, ka jūs domājat, ka jums ir daudz laika. Novērtējiet savu laiku un izmantojiet to lietderīgi - nodarbojoties ar ko vērtīgu, radot ko jaunu, riskējot un veltot sevi kam noderīgam.
  Jānis Astahovs Samsung Electronics Baltics B2B Biznesa attīstības vadītājs
 • Es ticu, ka jauniešos ir spēks un prasmes manīt pasauli. Šī iespēja var būt pirmais solis ceļā uz kaut ko lielāku, kas radīs paliekošu nospiedumu pasaulē.
  Raitis Rutks Samsung Electronics Baltics, Datu analītiķis un Atlaižu piemērošanas uzraudzības komandas vadītājs