by-cube6726DE18-128E-43E4-B447-D06D47091442icon-password-hideicon-password-showicon-soc-twitterCAD844F2-320D-45C6-B175-AF8D01DF9766icon-soc-whatsapp112CBFE3-B5AA-4B81-8862-89F6C0D8AA7D

Noskaidroti konkursa "Solve for Tomorrow" finālisti

Noskaidroti konkursa "Solve for Tomorrow" finālisti

Skolēnu ideju konkursa “Solve for Tomorrow” 2. kārta ir noslēgusies! Vairākus mēnešus skolēni no visas Latvijas meklēja risinājumus, kā izmantot tehnoloģijas, lai vairotu labsajūtu un padarītu dzīvi jēgpilnāku. Izvēlēties 5 komandas, kuras pārstāvēs Latviju Baltijas valstu finālā, žūrijai nebija viegli, jo kopumā konkursa otrajā kārtā tika iesniegtas 25 lieliskas un radošas idejas.

Viena no komandām, kura iekļuvusi lielajā finālā, ir “Trīs Musketieri”. Tajā apvienojušies skolēni no Cēsu Valsts ģimnāzijas un Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas. Viņu ideja ir izstrādāt mobilo lietotni, ar kuras palīdzību vieglāk apceļot dažādas Latvijas vietas. Apmeklējot vietu un izpildot attiecīgo uzdevumu, var iegūt punktus. Punkti tiek krāti un apmainīti pret atlaižu kodiem vietējās ēdināšanas vietās, mazajos uzņēmumos.

Savukārt Siguldas Valsts ģimnāzijas komanda “Bezdarbnieki” ierosina izveidot aplikāciju, kas pēc noteikta algoritma nosaka, cik ilgi esat nostrādājis pie datora, attiecīgi piedāvājot sportiskas aktivitātes svaigā gaisā, turklāt aplikācija ļauj sacensties ar draugiem aktivitāšu veikšanā. Šis risinājums veicina aktīvāku dzīvesveidu un mazina liekā svara, kā arī citas veselības problēmas.

Gulbenes novada vidusskolas, Eiropas Tālmācības vidusskolas un Valmieras Viestura vidusskolas skolēni tiešsaistē pavadītā laika balansam ierosina radīt izglītojošu platformu “Darbmeklis”. Tā ir vieta, kur satiekas darba devējs un darba ņēmējs - jaunietis. “Darbmeklis” darbojas kā rīks darba attiecību uzsākšanā un kā informatīvs rīks par darba tirgu, tiesībām un pienākumiem darba attiecībās, pieredzi jauniešu nodarbinātībā. Platformā tiks grupēti ilgtermiņa, īstermiņa, brīvprātīgā un algotā darba piedāvājumi.

Komanda “TIMELUX”, kuru izveidojuši Bauskas Valsts ģimnāzijas, Rīgas Dizaina mākslas skolas un Jelgavas tehnikuma skolēni, lai vairotu labsajūtu un padarītu dzīvi jēgpilnāku piedāvā laika plānošanas aplikāciju. Tajā lietotājiem ir iespēja veikt 18 dienu izaicinājumu, lietot laika kalendāru, tēmu kalendāru uzdevumu sadalīšanai un “to do-doing-done” lapu, kurā ar interaktīvu līmlapiņu palīdzību veiksmīgāk iespējams veikt mazus projektiņus un plānot finanses. Turklāt aplikācija savu lietotāju katru dienu sākumlapā pārsteidz un iedvesmo ar motivējošu padomu.

“ABite” no Rīgas Teikas vidusskolas izstrādājuši ideju par lietotni, kurā jebkurš var izveidot savu profilu, atzīmējot savus diētiskos ierobežojumus, alerģijas un gaumi. Lietotne, ņemot vērā tādus faktorus kā produkti ledusskapī, dzīvesveids, u.c., piedāvā jaunas receptes un vajadzīgos produktus ievieto grozā. Rīkojot pasākumus, tā atrod ēdienus, kas der visiem. Šī lietotne ir noderīgs palīgs ikvienam, bet it īpaši cilvēki ar alerģijām vai īpašām diētām, kā arī tiem, kuri vēlas paplašināt savas ēdienkartes sortimentu vai organizēt pasākumu, kuru apmeklēs cilvēki ar dažādām gaumēm.

8. decembrī norisināsies konkursa fināls, kurā komandas aizstāvēs savas idejas, lai sacenstos ar citu Baltijas valstu labākajām komandām par galveno balvu 10 000 eiro vērtībā - 5000 eiro naudas balvu un Samsung ierīcēm 5000 eiro vērtībā. Otrās vietas ieguvēji saņems Samsung ierīces 5000 eiro vērtībā, bet trešās vietas ieguvēji - ierīces 3000 eiro vērtībā.