by-cube6726DE18-128E-43E4-B447-D06D47091442icon-password-hideicon-password-showicon-soc-twitterCAD844F2-320D-45C6-B175-AF8D01DF9766icon-soc-whatsapp112CBFE3-B5AA-4B81-8862-89F6C0D8AA7D

Noskaidrots labākais “Latvijas jauniešu netiķete” projekts

Noskaidrots labākais “Latvijas jauniešu netiķete” projekts

Vakar, 12. februārī, noslēdzoties Samsung Skola nākotnei tiešsaistes programmas “Skolēna digitālais IQ” projektu konkursam “Latvijas jauniešu netiķete”, apbalvoti labākie “Latvijas jauniešus netiķetes” projekti. Konkursā ar savu netiķetes redzējumu dalījās vairāk nekā 200 jauniešu, pārstāvot 45 komandas no dažādām Latvijas skolām.

Projekta rezultātus prezentēja un balvas pasniedza "Samsung Electronics Baltics" Korporatīvās komunikācijas vadītāja Līga Bite un Samsung Skola nākotnei iniciatīvas vadītāja Baltijā Egle Tamelīte.    

Par labāko “Latvijas jauniešu netiķeti” atzīts RTU Inženierzinātņu vidusskolas 11. klases skolēnu veidotais video par digitālo uzvedību un medijpratības prasmju pilnveidošanu. Komanda saņēma Samsung Galaxy A9 viedtālruņus, bet skolotāja, kuras vadībā tika veidots projekts, ieguva Galaxy Tab S4 WiFi.

Netikete-20190212-149.jpg

RTU Inženierzinātņu vidusskolas 12. klases skolēnu veidotais video par autortiesībām un Rīgas Katoļu ģimnāzijas 11. klases skolēnu video par mobingu internetā saņēma veicināšanas balvas - ielūgumu uz MYESCAPE izlaušanās spēli, Samsung U Flex austiņas katram dalībniekam, bet skolotāja, kura vadībā tika veidots projekts, ieguva Gear Fit 2 Pro viedo aproci.

Netikete-20190212-141.jpg


Netikete-20190212-136.jpg

 

Konkursa darbu varēja gatavot, izmantojot un/vai apvienojot dažādus izpausmes veidus – rakstītu tekstu, infografiku, foto, animācijas, audio vai video u.c. Darbu varēja veidot vienā no sekojošām kategorijām:

1. Privātums un drošība;

2. E-saziņas netiķete skolā (saziņa ar klasesbiedriem, skolotājiem);

3. Autortiesības;

4. Digitālā uzvedība (digitālais mobings, domu paušana digitālajā vidē, medijpratība)

Liels paldies visiem, kuri iesaistījās projektā un veidoja savu redzēju par to, kādi uzvedības pamatlikumi jāievēro digitālajā vidē. Sadarbībā ar Rīgas Skolēnu domi, iesniegtie netiķetes priekšlikumi ir apkopoti un izveidota Latvijā pirmā jauniešu netiķete, kurā ietverti būtiskākie punkti par digitālo uzvedību, e-saziņu, drošību un privātumu, kā arī autortiesību ievērošanu.

netiķetes plakāts.JPGLai augsti digitālie IQ un nevainojamas netiķetes!


Lejupielādēt netiketes_plakats.JPG