by-cube6726DE18-128E-43E4-B447-D06D47091442icon-password-hideicon-password-showicon-soc-twitterCAD844F2-320D-45C6-B175-AF8D01DF9766icon-soc-whatsapp112CBFE3-B5AA-4B81-8862-89F6C0D8AA7D

Attēla meklēšana

Lielākā daļa cilvēku, internetā meklē attēlus, ierakstot meklētājā frāzi un pēc tam caurskatot piedāvātos attēlus. Rezultāti tiek parādīti režģa struktūrā, sākot no tā, kurš precīzāk atbilst ievadītajiem kritērijiem. Uzklikšķinot uz attēla, var ieraudzīt tā izmērus, datnes formātu, saiti, kurā bilde pieejama, kā arī līdzīgus attēlus. Taču atceries – jo precīzāki meklēšanas kritēriji, jo ātrāk tu atradīsi vajadzīgo. Izmanto iepriekš apgūtās meklēšanas iespējas un ņem vērā vēl pāris ieteikumus:

 

Lai atrastu attēlus, izmanto Image.google vai meklē Google un pēc tam atlasītajos rezultātos izvēlies cilni “Attēli”. Aktīvā cilne tiek iekrāsota zila.

1.jpg

Attēliem ir arī specifiski raksturlielumi, un tos var precizēt. Tos vari atlasīt, izmantojot meklēšanas operatorus, izvēlnes sadaļā “Rīki” vai arī “Iestatījumi” > “Izvērstā meklēšana”.

2.jpgPiedāvātie raksturlielumi:

  • izmērs – lieli, vidēji vai ikonu izmēra attēli; var meklēt gan precīzu attēla lielumu, gan lielākus par kādu no definētajiem izmēriem;
  • krāsa – iespējas: krāsaini, melnbalti, caurredzami (caurspīdīgs fons) vai konkrētas krāsas (izvēlētā krāsa redzama atlasītajos rezultātos);
  • veids – portrets, fotoattēls, klipkopa, zīmējums vai animācija; 
  • laiks – iespēja noteikt, kad izvietotu attēlu vajag atrast;
  • lietošanas tiesības – attēli tiek filtrēti atbilstoši to licencei: pieejami komerciālai vai nekomerciālai atkārtotai lietošanai ar izmaiņām (drīksti rediģēt) vai arī atkārtotai lietošanai (nedrīksti rediģēt).
  • Ar operatoru “filetype” un faila saīsinājumu, kas sastāv no trīs burtiem, vari precizēt, kāda veida attēlu meklē, piemēram, filetype:jpg.
  • Lai izvairītos no aizskarošu un vecumam nepiemērotu attēlu atlasīšanas, labajā pusē pie “Droša meklēšana” izvēlies “Filtrēt pieaugušajiem paredzētus rezultātus” (operators – safesearch).

3.jpg

 

Tu vari meklēt arī pēc attēla, nevis atslēgas vārdiem. Klikšķini uz rediģēšanas lodziņā redzamās fotoaparāta ikonas un izvēlies, vai izmantosi internetā atrastu bildi vai arī augšupielādēsi no sava datora.

4.jpg


Veic meklēšanu arī, ar labo peles taustiņu noklikšķinot uz jebkura internetā pieejamā attēla – “Meklēt attēlu Google tīklā”. Šādi tu atradīsi vietnes, kurās vēl tas ir publicēts. Tiesa, šī iespēja visās pārlūkprogrammās var nebūt. 

1.jpgINTERESANTI!

Pagaidām viedierīcēs meklēšana ar attēlu ir daudz ierobežotāka – atverot Google, to darīt nevar. Tomēr iespēja ir – nospiežot uz internetā pieejama attēla un turot uz tā. Līdzīgi kā datorā izlecošajā izvēlnē parādās arī opcija meklēt attēlu Google tīklā (ja viedierīcē atvērts Google Chrome pārlūks).

Vēl vari Google meklēt atslēgas vārdus “reversed image search for mobile”, rezultāti piedāvās doties uz šo vietni , kurā varēsi meklēšanai augšupielādēt attēlus gan no saviem resursiem, gan uzņemt attēlu ar kameru. Kad bilde ielādēta, spied “Show matches”.

Ja šie paņēmieni šķiet pārāk sarežģīti, izmēģini viedierīcēm paredzētās lietotnes, piemēram, Veracity, Reversee (iOS) vai Search by Image (Android).


IEGAUMĒ!

  • Meklēšanas programmas spēj gan atrast attēlus, gan arī meklēt ar attēliem – izmanto to!
  • Attēlu meklējot, vari izvēlēties gan tā izmēru un krāsu, gan veidu un publicēšanas laiku, gan arī lietošanas tiesības – atkarībā no tā, kādam mērķim meklē vizuālo failu.
  • Ja pārsvarā izmanto viedierīces, tad attēlu meklēšanai izmēģini lietotnes, piemēram, Search by Image (Android) un Veracity, Reversee (iOS).