by-cube6726DE18-128E-43E4-B447-D06D47091442icon-password-hideicon-password-showicon-soc-twitterCAD844F2-320D-45C6-B175-AF8D01DF9766icon-soc-whatsapp112CBFE3-B5AA-4B81-8862-89F6C0D8AA7D

Citi informācijas avoti

Google Books ievērojami atvieglos grāmatu meklēšanu tiešsaistē. Ja vēlies atrast tikai bez maksas pieejamās grāmatas, “Rīku” sadaļā “Visas grāmatas” izvēlies “Bezmaksas Google e-grāmatas”.

Wikipedia viennozīmīgi ir vērtīgs resurss, bet, tā kā to var rediģēt ikviens, to nevajadzētu izmantot kā vienīgo vai galveno informācijas avotu; lielākā daļa universitāšu vai augstskolu to nepieņem kā ticamu avotu. Vislabāk Wikipedia izmantot kā avotu, kur iegūt resursus: vairākumam rakstu ir norādītas atsauces uz vietnēm, kas izmantotas raksta tapšanā, – šie avoti izpētes procesam būs daudz piemērotāki. Katram akadēmiskam rakstam jābūt izmantotās literatūras sarakstam – arī šādā veidā vari paplašināt savu informācijas avotu daudzumu.

Vēl datus vari meklēt skolu un pilsētu bibliotēkās un bibliotēku interneta katalogos, piemēram, kopkatalogs.lv atradīsi 12 valsts nozīmes bibliotēku (tai skaitā Latvijas Nacionālās bibliotēkas, LU, RTU, RSU, LLU un citu augstākās izglītības iestāžu bibliotēku) elektronisko kopkatalogu, kurā norādītas visas tur pieejamās grāmatas.

Neaizmirsti arī citus lieliskus interneta resursus, piemēram, WolframAlpha.


INTERESANTI!

Google pirmsākumi meklējami 1996. gadā ar nosaukumu “BackRub”. Vārds “Google” radies pārrakstīšanās rezultātā – no skaitļa “googol” (viens ar simts nullēm). 2006. gadā darbības vārds “google” tika iekļauts “Merriam-Webster” un Oksfordas angļu valodas vārdnīcā ar nozīmi “meklēt internetā informāciju par kaut ko vai par kādu, izmantojot Google meklēšanas pārlūkprogrammu”.

Laika gaitā Google izveidojusi un iestrādājusi savā sistēmā dažādus jokus. Ieraksti meklētājā šādas frāzes:

• do a barrel roll
• askew
• tic-tac-toe


Ja vēlies attīstīt savas guglēšanas prasmes, izmēģini A Google a Day testu, kur tev jāatrod pareizās atbildes uz trim nejaušiem jautājumiem.