by-cube6726DE18-128E-43E4-B447-D06D47091442icon-password-hideicon-password-showicon-soc-twitterCAD844F2-320D-45C6-B175-AF8D01DF9766icon-soc-whatsapp112CBFE3-B5AA-4B81-8862-89F6C0D8AA7D

Informācijas meklēšana pētniecībai

Google Scholar ir izcils rīks akadēmiski apstiprinātu rakstu atrašanai dažādu pētniecisko darbu izstrādei. Tajā pieejamie ticamie avoti ievērojami uzlabos tavu pētījumu, turklāt visu atradīsi daudz ātrāk un efektīvāk nekā Google, jo Google Scholar meklē tikai akadēmisko literatūru. Daži ieteikumi:

 

  • Informāciju Google Scholar vari meklēt gan pēc tēmas, gan autora, gan nosaukuma. Meklēšanas pamatprincipi ir tie paši, kas strādājot Google. Noderēs papildu operators – author:<autora uzvārds>, kas atradīs tekstus, kuros starp autoriem minēts tieši tev nepieciešamais.
  • Meklējot konkrētu autoru, iespējams atvērt viņa profilu, kurā būs saraksts ar visām viņa Google Scholar pieejamām publikācijām, kā arī ar rakstu līdzautoriem, kas palīdzēs paplašināt meklēšanu.
  • Līdzīgi kā Google un Google Images arī Google Scholar vari izmantot izvērsto meklēšanu, kas pieejama, noklikšķinot uz rediģēšanas logā redzamās lejupvērstās bultas.

1.jpg

  • Tu vari veidot arī savu personīgo bibliotēku, kas atvieglos darbu ar atrastajiem autoriem un publikācijām. Ieraksti vaicājumu – tēmu (tieši tāpat kā meklētājā), norādi savu e-pasta adresi un saņem paziņojumus par jaunākajiem publicētajiem rakstiem, kas atbilst tavam vaicājumam.

 


IEGAUMĒ!

  • Ja vēlies meklēt pamatotus pētījumus, zinātniskus rakstus vai pat grāmatas par konkrētu tematiku, izvēlies Google Scholar.
  • Tev ir iespēja meklēt tēmu, autoru un konkrētu raksta nosaukumu.
  • Lai sekotu līdzi noteiktai tēmai, izveido savu bibliotēku, kurā atlasi interesantākās publikācijas, veido savu kartotēku un saņem ziņas par jaunākajiem publicētajiem rakstiem.