by-cube6726DE18-128E-43E4-B447-D06D47091442icon-password-hideicon-password-showicon-soc-twitterCAD844F2-320D-45C6-B175-AF8D01DF9766icon-soc-whatsapp112CBFE3-B5AA-4B81-8862-89F6C0D8AA7D

Lietotnes ikdienai

1. Laika plānošanai

 • Google Calendar, iCloud Calendar un citi.
  Kalendārs viedajos telefonos ir bijis jau no pirmsākumiem un joprojām ir viena no pamata lietotnēm, ko cilvēks iegūst kopā ar savu viedierīci. Izmanto arī tu šo iespēju – plāno savu laiku! Ieraksti kalendārā, cikos jābūt stundās, interešu izglītības aktivitātēs, sporta vai mūzikas skolā, jauniešu centra pasākumos! Ja notikumā piedalās tavi draugi, pievieno šim notikumam arī viņus, norādot e-pasta adreses. Tādējādi notikums parādīsies arī viņu kalendārā.


2. Finanšu vadībai

 • Bankas lietotne
  Ja tev ir savs norēķinu konts un internetbanka, lejupielādē savas bankas mobilo lietotni. Tas tev ļaus apskatīt konta atlikumu, pārskaitīt naudu uz citu kontu, apskatīt valūtu kursu un veikt citas darbības (tas gan dažādām bankām nedaudz atšķiras). Piemēram, SEB un Swedbank aplikācija ļauj nosūtīt naudas pieprasījumu, Nordea piedāvā savu “finanšu fitnesa” kalkulatoru, bet Swedbank – budžeta kalkulatoru.

 • Money Manager
  Budžeta plānošanas aplikācija, kurā uzkrāt detalizētu informāciju par saviem ienākumiem un izdevumiem. Noderīga funkcija ir iespēja pie izdevumiem saglabāt arī fotogrāfiju, piemēram, čeku, lai pēcāk detalizēti varētu atsaukt atmiņā tēriņus vai arī lai tev būtu pirkumu apliecinošs dokuments, piesakot garantijas remontu.

 • Fudget
  Aplikācija savu izdevumu un ienākumu kārtošanai pa projektiem vai aktivitātēm. Ļoti ērta, ja ir jāorganizē, piemēram, klasesbiedru pasākums un nepieciešams ātri uzskaitīt iztērēto un redzēt atlikušo summu.

 • One Touch Expenser
  Ļoti vienkārša un ātri lietojama aplikācija, lai fiksētu savus izdevumus, apskatītu, cik daudz naudas atlicis no tava mēneša budžeta, redzētu savu tēriņu sadalījumu pa izdevumu grupām.


3.Mobilitātei

 • Google Maps, Apple Maps, Waze, HereWeGo
  Pieejamas daudz un dažādas karšu lietotnes, kurās iespējams plānot maršrutu (pārvietojoties ar automašīnu, kājām, sabiedrisko transportu), redzēt savu atrašanās vietu kartē un apkārtnē esošās iestādes un tirdzniecības vietas, meklēt kartē, kā arī izmantot citas funkcijas. Sākot lietot viedierīci, tajā jau bija ielādēta Google Maps vai Apple Maps, bet izmēģini vēl citas, piemēram, Waze vai HereWeGo.

  Waze priekšrocības ir vienmēr aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem, satiksmes plūsmu un sastrēgumiem, kuru tā saņem no saviem lietotājiem. Ar Waze sadarbojas arī iestādes, piemēram, Latvijas Valsts ceļi, un sniedz informāciju par plānotajiem remontdarbiem un ziemas sezonā par braukšanas apstākļiem uz valsts galvenajiem autoceļiem.

  Savukārt HereWeGo lietotne papildus jau ierastajām funkcijām piedāvā bez maksas lejupielādēt viedierīcē kartes, lai tās izmantotu arī bez interneta savienojuma, piemēram, kad atrodies ārvalstīs.

 • Pasažieru vilciens
  Lietotne, kas noderēs, ja Latvijā jāpārvietojas ar vilcienu. Tajā vari apskatīt maršrutu sarakstu, izveidot saīsnes uz saviem biežāk skatītajiem maršrutiem, kā arī iegādāties biļetes.

 • Mobilly
  Lietotne, kurā vari apskatīt vilcienu un starppilsētu autobusu sarakstus un iegādāties biļetes, kā arī – ja jau vadi auto, apmaksāt autostāvvietu Rīgā, Liepājā un Daugavpilī.

 • Letonika Ceļo
  Kultūras tūrisma ceļvedis pa Latviju ar vairāk nekā 2000 apskates vietu aprakstiem un 60 gataviem ceļojuma maršrutiem, turklāt papildus jau piedāvātajiem vari veidot arī savus.


  Uzzini, kādas lietotnes ikdienā lieto Kaspars Ozoliņš, DHC studijas vadītājs un treneris. 

 


Iegaumē!

 • Aplikācijas jeb mobilās lietotnes visdrošāk ir lejupielādēt no viedierīces operētājsistēmu veidotāju veikaliem.
 • Pirms instalē aplikāciju, izlasi tās aprakstu, uzzini, kas ir pieejams bez maksas, bet par ko būs jāmaksā, kādus datus uzkrās lietotne, kādiem datiem tai būs pieeja. Pievērs uzmanību, kad aplikācija pēdējo reizi atjaunināta un kas ir tā izstrādātājs.