by-cube6726DE18-128E-43E4-B447-D06D47091442icon-password-hideicon-password-showicon-soc-twitterCAD844F2-320D-45C6-B175-AF8D01DF9766icon-soc-whatsapp112CBFE3-B5AA-4B81-8862-89F6C0D8AA7D

Kur veidot infografiku

Kad plāns gatavs, izvēlies atbilstošāko rīku. Infografiku vari veidot praktiski jebkurā grafiskajā redaktorā - arī PowerPoint prezentācijās vai Molbertā (Paint). Ja tev nav pieredzes dizaina veidošanā, vieglāk neaizšaut greizi būs, izmantojot tiešsaistes platformas ar rediģējamām sagatavēm, tev tikai jāatrod piemērotākā un ērtākā:

 

Canva.com piedāvā plašas izvēles iespējas ne tikai infografiku, bet arī prezentāciju, plakātu un dažādu sociālo mediju, piemēram, Instagram un Facebook, attēlu veidošanā

Venngage

piemērots karšu radīšanai, kā arī piedāvā iespēju pievienot YouTube video, aptaujas un e-pastu reģistrācijas formas
Vizualize.me palīdz izveidot radošu CV

Infogr.am Latvijā radīts rīks, kas tiešsaistē ļauj ātri un ērti publicēt datus vizuāli uzskatāmā veidā


Pievieno savu atpazīšanas zīmi, piemēram, savu vārdu vai logo, un dalies ar savu veikumu, citādi, ja neviens tavu infografiku neredzēs, kāda bija jēga to veidot?


IEGAUMĒ!

  • Infografika ir informācijas attēlošana vizuāli, lai attēlotu datus vai izskaidrotu sarežģītus konceptus.
  • Infografikā attēlotajiem datiem jābūt svarīgiem, ticamiem, ar norādītiem datu avotiem.
  • Infografikai jāpiesaista uzmanība, tās ziņai jābūt viegli uztveramai, informācijas plūsmai – organizētai, bet datu vizualizācijai – vienkāršai un datu tipam atbilstošai.
  • Lai izveidotu infografiku, izmanto tiešsaistes rīkus un sagataves.