by-cube6726DE18-128E-43E4-B447-D06D47091442icon-password-hideicon-password-showicon-soc-twitterCAD844F2-320D-45C6-B175-AF8D01DF9766icon-soc-whatsapp112CBFE3-B5AA-4B81-8862-89F6C0D8AA7D

Saziņa digitālajā vidē ir neatņemama mūsu ikdienas sastāvdaļa. Vēlies zināt, kā pasargāt savu ierīci un tajā esošos datus? Cik liela ir tava digitālā pēda un kā to kopt, lai tava digitālā reputācija būtu nevainojama?
skatīt citus moduļus

Sazinies!

Saziņa ir domu, ideju un informācijas apmaiņas process, kurā vēstījuma saņemšana, uztveršana, saprašana un reaģēšana ir tikpat svarīga kā tā nosūtīšana. Sazinoties un mijiedarbojamies ar citiem, mēs izsakām savas izjūtas, dalāmies pārdomās, uzzinām ko jaunu, paplašinām zināšanas un atklājam savu personību.

Dažādi saziņas apstākļi, formas un līdzekļi ļauj to iedalīt verbālā un neverbālā, mutvārdu vai rakstveida saziņā, kā arī izdalīt dažādas tās formas – monologu, dialogu, diskusiju, debates, privātu un oficiālu saziņu jeb komunikāciju. Sazināties mēs varam klātienē vai, izmantojot tehnoloģiju radītās iespējas, ja fiziski atrodamies dažādās vietās. Senākie saziņas veidi ir vēstījumu atstāšana uz alu sienām un vēstuļu sūtīšana, bet mūsdienās arvien plašāk tiek izmantota digitāla saziņa – digitāli vēstījumi digitālās ierīcēs: e-pastu sūtīšana, komunikācija ar viedtālruņu starpniecību, videozvani, telekonferences utt.

SSN_komunikaciju_kanali_1000px.png

Kāpēc digitālā saziņa ir kļuvusi tik populāra?

1. Tā ir lēta, ātra, viegla un videi draudzīga.
2. Tā ļauj vēstījumus ilgstoši uzglabāt, strukturēt un apstrādāt.
3. Tā netiek ierobežota ne laikā, ne telpā un pārvar milzu attālumus.
4. Tā mazina valodas barjeras – var izmantot tulkotājus u.tml.
5. Ļauj izmantot un apvienot dažādas saziņas formas – video, audio, dalīšanās ar fotoattēliem, dokumentu koplietošana u.c.

Protams, jebkuram procesam ir plusi un mīnusi. Digitālās saziņas riski ir: personisku attiecību izzušana, uztveres un attiecību paviršība, pārāk intensīva saziņas plūsma, kas ietver daudz lieku ziņojumu, apdraudēta datu drošība u.c.


Šajā kursā Tu:

  • iepazīsi populārāko komunikācijas rīku attīstību un jaunākās iespējas;
  • atkārtosi, kā rūpēties par ierīču un savu drošību;
  • uzzināsi, kas ir digitālā pēda un kā to veidot atbildīgi.