by-cube6726DE18-128E-43E4-B447-D06D47091442icon-password-hideicon-password-showicon-soc-twitterCAD844F2-320D-45C6-B175-AF8D01DF9766icon-soc-whatsapp112CBFE3-B5AA-4B81-8862-89F6C0D8AA7D

“Nē” e-pastos

Neraksti vēstules dusmās!
Līdzīgi kā citās dzīves situācijās – neko nedari dusmu, aizvainojuma vai citu ļoti spēcīgu negatīvu emociju uzplūdā. Paņem atelpas brīdi, lai emocijas pierimst, un tad atkal pievērsies konkrētajam jautājumam.

Nekliedz
Teksta rakstīšana ar lielajiem burtiem (ja vien tie nav vispārzināmi saīsinājumi) un pārmērīga izsaukuma zīmju lietošana tiek uztverta kā kliegšana.

  • Slikts piemērs

LABDIEN!

ES ĻOTI GAIDU JŪSU ATBILDI!!!!

LINDA

  • Labs piemērs
Labdien!

Vēlos apvaicāties, vai Jums ir bijis laiks iepazīties ar manu CV un vai mēs varētu pārrunāt klātienē manas prakses iespējas Jūsu uzņēmumā.

Linda


Nesūti apkaunojošas un aizvainojošas vēstules!

Līdzīgi kā citos komunikācijas kanālos – nesūti un nepārsūti apkaunojošus vai aizskarošus attēlus, video un tekstus. Veido savu digitālo vidi tīru un ētisku!

Nesūti e-pastu  naktī!

Lai arī, attīstoties tehnoloģijām, darba laika jēdziens aizvien vairāk mainās, profesionālajā vidē ir pieņemts e-pastus rakstīt darba laikā vai pāris stundas pirms/pēc darba laika (no plkst. 7:00 līdz 19:00). Ja piesakies darbam vai praksei vai sazinies ar kādu iestādi, ievēro šo laiku. Protams, ja sūti ziņu kādam citā kontinentā un citā laika joslā, šis noteikums ir pārskatāms.

Nesūti neko, kas nedrīkstētu kļūt zināms citiem!

Paturi prātā, ka ikvienā e-pastā ir funkcija “Pārsūtīt” (Forward). Tāpēc, pirms ko raksti, padomā divreiz! Kādas varētu būt sekas, ja tavu informāciju kāds pārsūta tālāk? Atceries, ka informāciju var nodot arī citādi, – sazvanoties vai tiekoties klātienē.

1. Kādas darbības ir jāveic, lai teksta redaktora programmā varētu izveidot automātisko satura rādītāju?

2. Kā veido runas nobeigumu?

3. Kāds ir maksimālais ieteicamais teksta apjoms vienā slaidā?

4. Kādi ir ieguvumi no tabulu automātiskās noformēšanas?

(pareizas ir vairākas atbildes)

5. Kurš no zemāk redzamajiem apgalvojumiem raksturo lauku CC e-pastos?