by-cube6726DE18-128E-43E4-B447-D06D47091442icon-password-hideicon-password-showicon-soc-twitterCAD844F2-320D-45C6-B175-AF8D01DF9766icon-soc-whatsapp112CBFE3-B5AA-4B81-8862-89F6C0D8AA7D

Iepazīsti Latvijas jauniešu NETiķeti!

Kā digitālajā vidē cienīt citus un paust savas domas, nevienu neaizvainojot? Kādi noteikumi jāievēro e-saziņā ar skolotājiem un klasesbiedriem? Projektu konkursā "Latvijas jauniešu netiķete" ar savu labas interneta uzvedības redzējumu dalījās vairāk nekā 200 jauniešu, pārstāvot 45 komandas no dažādām Latvijas skolām. Projektus apkopoja un esenci izvilka Rīgas Skolēnu domes jaunieši, radot Latvijā pirmo jauniešu netiķeti.
Samsung skola nākotnei sadarbībā ar Rīgas Skolēnu domi un jauniešiem visā Latvijā radījusi unikālu projektu – Latvijā pirmo jauniešu netiķeti jeb uzvedības vadlīnijas tiešsaistē. Tajā ietverti būtiskākie punkti par digitālo uzvedību, e-saziņu, drošību un privātumu, kā arī autortiesību ievērošanu. Aicinot ar netiķeti iepazīstināt visus Latvijas jauniešus, tā nodota Izglītības un zinātnes ministrijai un izsūtīta Latvijas skolām. Lejupielādē savu netiķetes plakāta weblapas versiju vai drukas versiju, un iepazīstini ar to savus draugus!

 

Latvijas_jauniesu netikete_Ilustracija_www.png

 

SSN_Netiketes konkursa termina pagarinajums 1.png

 

"Latvijas jauniešu NETiķete" konkursa laureāti1. Vieta
| RTU Inženierzinātņu vidusskolas 11.klases skolēnu komanda "Nākotnes inženieri nākotnei", video kategorijā "Digitālā uzvedība"2. Vieta | RTU Inženierzinātņu vidusskolas 12.klases skolēnu komanda "KRAKK", video kategorijā "Autortiesības"3. Vieta | Rīgas Katoļu ģimnāzijas 11. klases skolēnu komanda "1padsmitie", video kategorijā "Digitālā uzvedība"Darbus izvērtēja Samsung Skola nākotnei programmas vadītāja Baltijā Egle Tamelīte, Latvijas Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska un izglītības darba vadītāja Liene Valdmane, “Iespējamā misija” direktore Edīte Millere, Izglītības un Zinātnes ministrijas Informācijas tehnoloģiju un nodrošinājuma departamenta direktora vietniece informācijas sistēmu jomā Inguna Kampāne, Kultūras ministrijas mediju eksperte Klinta Ločmele, Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks, CERT.LV vadītāja Baiba Kaškina, Eiropas Parlamenta Informācijas biroja vadītāja Marta Rībele, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesore Zanda Rubene un digitālās aģentūras ‘’Cube’’ izpilddirektors Ansis Šķibusts. Sīkāk par izsniedzamajiem darbiem, to formātu, iesniegšanu un izvērtēšanu lasi konkursa nolikumā.