by-cube6726DE18-128E-43E4-B447-D06D47091442icon-password-hideicon-password-showicon-soc-twitterCAD844F2-320D-45C6-B175-AF8D01DF9766icon-soc-whatsapp112CBFE3-B5AA-4B81-8862-89F6C0D8AA7D

Veido savu Latvijas jauniešu NETiķeti!

Kas ir netiķete un kā to ievērot? Kā digitālajā vidē cienīt citus un paust savas domas, nevienu neaizvainojot? Kādi noteikumi jāievēro e-saziņā ar skolotājiem un klasesbiedriem? Kādi būs Tavi 5-10 ieteikumi autortiesību, privātuma un saziņas drošības ievērošanai? Kopā ar draugiem radi savu redzējumu par to, kādi uzvedības un attieksmes pamatprincipi jāievēro digitālajā komunikācijā!

"Latvijas jauniešu NETiķete" konkursa noteikumi

SSN_Netiketes konkursa termina pagarinajums 1.png

 

 • Darbu veido vienā no sekojošām kategorijām:

  1. Privātums un drošība;
  2. E-saziņas netiķete skolā (saziņa ar klasesbiedriem, skolotājiem);
  3. Autortiesības;
  4. Digitālā uzvedība (digitālais mobings, domu paušana digitālajā vidē, medijpratība)

 • Konkursa darbu gatavo, izmantojot un/vai apvienojot dažādus izpausmes veidus – rakstītu tekstu, infografiku, foto, animācijas, audio vai video u.c.
 • Līdz 15. janvārim, augšupielādē darbu interneta vietnē skolanakotnei.lv vai sūti to uz e-pastu skolanakotnei@ka.lv.
 • Darbus vērtēs Samsung Skola nākotnei programmas vadītāja Baltijā Egle Tamelīte, Latvijas Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska un izglītības darba vadītāja Liene Valdmane, “Iespējamā misija” direktore Edīte Millere, Izglītības un Zinātnes ministrijas Informācijas tehnoloģiju un nodrošinājuma departamenta direktora vietniece informācijas sistēmu jomā Inguna Kampāne, Kultūras ministrijas mediju eksperte Klinta Ločmele, Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks, CERT.LV vadītāja Baiba Kaškina, Eiropas Parlamenta Informācijas biroja vadītāja Marta Rībele, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesore Zanda Rubene un digitālās aģentūras ‘’Cube’’ izpilddirektors Ansis Šķibusts.
 • Labāko darbu autori tiks pie vērtīgām balvām no Samsung. Komanda, kuras “Latvijas jauniešu netiķete” tiks atzīta par labāko, saņems Samsung Galaxy A9 viedtālruņus, bet skolotājs, kura vadībā tiks veidots projekts, iegūs Galaxy Tab S4 WiFi.
  Divas komandas saņems veicināšanas balvas - komandas ielūgumu uz MYESCAPE izlaušanās spēli, katrs dalībnieks saņems Samsung U Flex austiņas katram dalībniekam, bet skolotājs, kura vadībā tiks veidots projekts, iegūs Gear Fit 2 Pro viedo aproci.

  SSN_balvas_bez teksta_FIN1.png

  Sīkāk par izsniedzamajiem darbiem, to formātu, iesniegšanu un izvērtēšanu lasi konkursa nolikumā.

Iesniegt darbu

Konkursa darbus var iesniegt .doc, jpg, .gif, .mp4, .mp3, .pdf, .png, .ppt formātos. Faila izmērs nedrīkst pārsniegt 54Mb.