Par mums
“Samsung Electronics Baltics” 2013. gadā Latvijā aizsāka digitālās izglītības iniciatīvas ar mērķi sniegt nākotnes iespējas bērniem un jauniešiem, piedāvājot programmas, kas nodrošina plašāku piekļuvi tehnoloģiju prasmēm un iespējām. Līdzšinējos “Samsung” digitālās izglītības projektos darbā ar mūsdienu tehnoloģijām apmācīti vairāk nekā 500 skolotāji un tas palīdzējis uzlabot ikdienu vairāk nekā 100 000 skolēniem.
Ar mērķi paplašināt jauniešu zināšanas un veicināt jēgpilnu digitālo prasmju izmantošanu, pirms četriem gadiem tika atklāta tiešsaistes programma “Skolēna digitālais IQ”.
Šogad programmas ietvaros jau otro gadu tiek organizēts ideju konkurss skolēniem “Solve for Tomorrow”, kurā aicinām jauniešus radīt idejas videi draudzīgai nākotnei. Aicinām domāt un meklēt risinājumus, kā ar tehnoloģiju palīdzību varam veicināt ilgtspējīgu dzīvesveidu. Uzzini vairāk šeit.
Pērn pirmo reizi Baltijas valstīs tika rīkots ideju konkurss skolēniem “Solve for Tomorrow”, kurā aicinājām jauniešus radīt jaunas idejas un pieredzes, kas palīdzētu sabiedrībai pandēmijas laikā un pēc tās atgūt līdzsvaru starp tiešsaistes un bezsaistes dzīvi. Aicinājām domāt un meklēt risinājumus, kā izmantot tehnoloģijas, lai vairotu mūsu labsajūtu un padarītu dzīvi jēgpilnāku, nevis iegrimtu tajās un aizmirstos, tāpat arī - kā palīdzēt atgriezties pilnvērtīgā dzīvē pēc pandēmijas. Konkursa laikā skolēni attīstīja savas idejas pieredzējušu mentoru vadībā un apguva dizaina domāšanas pamatprincipus. Galveno balvu ieguva komanda no Latvijas! Aplūko to šeit.
Iepriekšējos gados ar Rīgas Skolēnu domes jauniešu līdzdalību, tika radīta "Latvijas jauniešu NEtiķete" – 16 labas digitālas uzvedības punkti - kas oficiāli tika iesniegta Izglītības un zinātnes ministrijai, kā arī nosūtīta visām Latvijas skolām un izplatīta jauniešu organizācijām. “Latvijas jauniešu NEtiķeti” var apskatīt šeit.
Viens no mūsu uzdevumiem ir bijis veicināt ģimeņu saziņu par digitālo komunikāciju, kā arī palīdzēt ģimenes locekļiem tikt gala ar dažādiem izaicinājumiem interneta vidē. Iniciatīvas ietvaros veiktā aptauja liecina, ka 70% jauniešu problēmas, ar kurām saskaras internetā, risina bez pieaugušo palīdzības. Vecāki bieži vien neizprot un neiedziļinās digitālajā vidē, kurā ik dienu uzturas jaunieši. Projekta ietvaros izstrādāti izglītojoši materiāli – ģimenes digitālās veselības tests, vadlīnijas vecākiem, īsi padomu video visai ģimenei - ar kuriem var iepazīties šeit.
Līdz šim esam izstrādājuši arī piecus mācību kursus, no kuriem katrs veltīts noteiktai tematikai – jaunradei, saziņai, prasmēm, iesaistei un domāšanai. Unikālajos tiešsaistes kursos vienkopus var atrast mācībām un ikdienai noderīgas aplikācijas, saņemt ieteikumus informācijas ticamības izvērtēšanai un padomus, kā kļūt par kvalitatīva satura radītāju vai ietekmēt sabiedriski nozīmīgu notikumu gaitu. Apgūt kursus iespējams šeit.
-
Vīzija
Nodrošināt, ka ikviens Eiropas jaunietis var piekļūt tām iespējām, ko sniedz digitālās prasmes un mācīšanās ar tehnoloģiju palīdzību
-
Misija
Investēt laiku un naudu, lai nodrošinātu, ka jauniem cilvēkiem visā Eiropā ir darba tirgum adekvātas digitālās prasmes
-
Mērķis
Palīdzēt veidot nākotnes iespējas bērniem un jauniešiem, piedāvājot programmas, kas sniedz plašāku piekļuvi tehnoloģiju prasmēm un iespējām